Dlaczego W1NGS?

Zastosowanie w rękawicach HEXA wysokiej jakości, innowacyjnego lateksu CONTACT LATEX 4mm zapewnia niespotykaną wytrzymałość, a jednocześnie gwarantuje tak bardzo pożądany przez Nas, bramkarzy, „klej”.

Rękawice HEXA to także wiele innych, innowacyjnych rozwiązań, które składają się na ich unikatowość.

W1NGS

Hyla Cut

Hyla Cut to krój rękawicy, który zapewnia wszystkie zalety modelu Rollfinger oraz Negative - najbardziej pożądanych przez bramkarzy krojów rękawic! Niezależnie od tego, czy preferujesz przyległy do palców Negative Cut, czy też bezpieczny i zapewniający dużo przyczepności Rollfinger, z HEXA dostaniesz dokładnie to, czego szukasz!

Krój Hyla Cut gwarantuje:

pełne przyleganie rękawicy do końca palców daje jeszcze więcej przyczepności przy interwencjach, w których wybijasz piłkę koniuszkami palców,

lateks wzdłuż palców i szwy wewnątrz rękawicy zapewniają pełne dopasowanie materiału do dłoni, dając ci maksymalną kontrolę nad piłką przy chwytach,

aż 4 mm najwyższej jakości lateksu typu CONTACT to najlepsza ochrona Twoich dłoni przy silnych strzałach oraz niesamowita przyczepność zarówno w suche, jak i w deszczowe dni.

W1NGS

HG „Honey Glue”

Zastosowany w HEXA Contact Lateks zapewnia maksymalną przyczepność zarówno w suchych jak i mokrych warunkach pogodowych. Lateks ten dzięki zbalansowaniu przyczepności z odpowiednią miękkością pianki o grubości 4mm jest również dużo bardziej wytrzymały od niektórych supermiękkich lateksów. Dzięki temu rękawica jest w stanie posłużyć dłużej i nie będzie konieczne wymienianie jej na nową co kilka meczów lub treningów.

Lateks natomiast to nie jedyne co przekłada się na lepkość, którą oferuje Honey Glue. Dzięki owinięciu kciuka lateksem z obu stron nie dochodzi do zjawiska ślizgania się kciuka na piłce, co potrafi być uciążliwe w gorszych warunkach pogodowych i może wpłynąć na skuteczne złapanie piłki.

Owinięcie kciuka lateksem daje również więcej przyczepności i ochrony kciuka przy interwencjach „sam na sam”, gdzie często dochodzi do odbicia piłki nawet jednym palcem.

Dodatkowo jako W1NGS rozumiemy, że nie zawsze obrona strzału będzie opierać się na odbiciu piłki palcami. Dlatego też owinęliśmy rękawicę lateksem na zewnętrznej stronie dłoni, abyś w sytuacjach, gdzie nie zdążysz odpowiednio ułożyć dłoni mógł/mogła odbić piłkę nawet zewnętrzną stroną dłoni.

W1NGS

Odwrócony rzep

Opracowując HEXA nie chcieliśmy bezmyślnie iść za aktualnymi trendami, lecz stworzyć rękawice, które faktycznie będą pomagać Wam podczas gry. Dlatego też zdecydowaliśmy się na zastosowanie rzepu stabilizującego nadgarstek.

Wiemy natomiast, że czasem te kilka milimetrów może zrobić różnicę przy paradach bramkarskich. Dlatego też rzep zastosowany w HEXA HG ma na celu stabilizację bez niepotrzebnego nadmiernego usztywnienia nadgarstka.

Dzięki zastosowaniu odwróconego rzepa nadgarstek jest stabilny bez zmniejszania jego mobilności.

Całość rzepa zakończona jest gumowym elementem z logiem W1NGS. Nie ma to wpływu na właściwości rzepa, ale chcieliśmy, żeby rękawice, które będziecie nosić prezentowały się tak samo dobrze jak Wy podczas meczu :D

W1NGS

HEXA HG Second Skin

Tworząc HEXA HG skupiliśmy się mocno na tym, aby rękawica była możliwe jak najbardziej dopasowana do dłoni tworząc efekt drugiej skóry (Second Skin). 

W tym celu zastosowaliśmy takie elementy jak:

Gumowe elementy wewnątrz rękawicy na dłoni oraz na opuszkach palców, które zapobiegają niekontrolowanym ruchom dłoni wewnątrz rękawicy, trzymając dłoń w jednym miejscu co zapewnia poczucie drugiej skóry,

Krój Hyla Cut HG, który dzięki zastosowaniu wewnętrznych szwów zmniejsza przestrzeń pomiędzy materiałem i dłonią,

Odwrócony rzep, który umożliwia mobilność nadgarstka nie tworząc tym samym poczucia blokowania ruchów dłoni.

Powyższe składają się na odczucie w postaci drugiej skóry i możliwie jak najbardziej precyzyjny kontakt z piłką.

W1NGS

Nowoczesny i unikatowy design #HEXASTYLE

Projektując HEXA HG chcieliśmy Wam dać parę rękawic, które będziecie nosić z dumą i które będą się podobać zarówno Wam jak i osobom, które będą oglądać Waszą grę na boisku. W tym celu postanowiliśmy połączyć elementy, które spowodują, że niezależnie od wieku rękawice HEXA HG przykują waszą uwagę.
Czarna baza dla dłoni wykonana z Neoprenu ma tutaj przede wszystkim zastosowanie jako odniesienie do klasycznego ponadczasowego koloru, który można spasować praktycznie z każdym innym kolorem koszulek waszego zespołu. Czarny baza dla dłoni wraz z czarnym lateksem daje również poczucie elegancji waszym rękawicom oraz to, że jest ona mniej widoczna dla strzelca drużyny przeciwnej. Podobno, jeśli strzelec nie widzi waszych rękawic, to istnieje większa szansa, że trafi w waszą dłoń. Nie wiemy czy to prawda, ale jeśli tak mówią na boiskach to może coś w tym być. Sprawdzenie tej teorii zostawiamy Wam.

Nałożenie wzoru imitującego plastry miodu, wybijającego się z czarnej bazy neonowo-pomarańczowym gradientem ma na celu dodanie nieco modernistycznej przebojowości, która nie zaburza ponadczasowego odcienia czerni. Stąd też wzięła się nazwa naszego modelu. Wzór ten to nie tylko plaster miodu, ale też odwołanie do sześciokąta (ang. hexagon). Jest to wzór, który możecie też kojarzyć z klasycznych białych piłek z czarnymi łatami. Chcieliśmy, aby pomimo modernistycznego stylu nasze rękawice nawiązywały do historii samej piłki nożnej i przyjętych w jej kulturze wzorów.

Zastosowanie srebrnej bazy dla palców ma natomiast na celu dodanie trochę blasku waszym interwencjom i efektu błysku na zdjęciach i filmikach z waszych meczów. Nałożenie na nią nazwy naszej firmy w modernistycznej stylistyce typu miejskiego jest natomiast odniesieniem do tych pomalowanych graffiti ścian, które mieliście przy swoich boiskach szkolnych za młodu. Przy tym wygląda to bardzo dobrze, a w naszej ocenie to też jest istotne, bo na koniec dnia, kiedy patrzycie na swoje nowe rękawice ważne, żeby się Wam podobały.

Ostatni element to nasze logo, które postanowiliśmy umieści wzdłuż lateksu na bocznej części dłoni. To, co przyciągnęło większość z nas do stania na przysłowiowej „budzie” to te niesamowite parady bramkarskie, które widzieliśmy za dzieciaka i oglądanie jak bramkarze dosłownie latają na bramce. Dlatego też chcieliśmy uwzględnić to uczucie w naszym logo i dać wam poczucie, że nosząc rękawice W1NGS faktycznie czujecie się jakbyście latali.

To wszystko składa się na #HEXASTYLE. Jest to hasztag, który zachęcamy Was do wykorzystania przy zdjęciach, na których będziecie mieć nasze rękawice 😉


Liczymy, że HEXA HG przekona Was do siebie i że będziecie dzięki temu częścią naszej rodziny W1NGS.

Stwórz swoją legendę na boisku!

Nie daj się pokonać - zamów rękawice HEXA i stwórz swoją legendę na boisku!

crossmenu